Loading Flash Menu


Change the Channel

(Grunt M.)


Pár náznaků k textům - berte je možná spíš jen jako pouhé úvahy textátora a nenechejte se jimi moc omezovat :) Koneckonců, všechno jsou jen symboly.

Ve své podstatě je Change the Channel o hledání smyslu v čase, kdy se zdá, že žádný není - a hlavně o strachu pramenícího z toho, že třeba opravdu není.

Agnus Dei je o strachu před něčím, co přijde. Text je modlitba (Beránku Boží, který snímáš hříchy světa, smiluj se nad námi - Jan 1:29) a nahrávky jsou útržky autentického 45 minutového záznamu z 18. listopadu 1978, kdy se v Jonestownu dobrovolně otrávilo 909 členů kultu "Peoples Temple", včetně svých dětí. Konec skladby je i koncem záznamu a zároveň i nepřirozeným koncem 909 světů.

War on Mankind je o tom, jak ochočit zlo - jak udělat z lidí vlky. O neskutečné síle a špatnosti množství.

I'm the World je o světě, jaký možná je. Ale svým způsobem i o otázce, jestli je svět něco nad námi, nebo je vlastně v lidech samotných.

Running Away from the Wolves je o utíkání před něčím, čemu se utéct nedá. Konkrétně o klukovi, kterého unesli a on si představuje, že ten, komu potom ubližují, není on. Nakonec uteče, ale toho, který trpěl, nechá za sebou. A i když uběhne spousta let, nikdy nebude stejný, bude utíkat navždy - protože jedna jeho půlka se nikdy domů nevrátila. O věcech, které se nedají překonat, jenom přijmout.

Neon Sun je ukolébavka neukolébavka dospělých pro děti na konci světa o tom, jak na světě přežít. Jak se vyhnout vlkům - jak vypadat jako oni. Možná ale, že když člověk nosí masku příliš dlouho, vroste mu i hlouběji než jen do tváře.

I've Been to the Mountaintop je o snech, o Neverpeak Mountain J.M. Barrieho, o úniku. Nahrávka je záznam známého projevu Martina Luthera Kinga Jr. ze 3. dubna 1968 v Mason Temple v Memphisu. Den nato byl zastřelen. Možná, že sny jsou jediný způsob, jak lze vlkům utéct nebo se jim schovat - ale sen vždy zůstane jen snem.

30 Silver Pieces (It's So Cold Today) je pohádka nepohádka o tom, jak se naděje vydala zadržet bouři - vlci ji ale chytili a ten, kdo ji vyslal, ji musí nechat usnout, aby netrpěla. O ceně, která stačí k tomu, aby se člověk stál vlkem a zabil tak sama sebe. Co má ale dělat někdo, kdo chce zůstat sám sebou, když přijde k poznání, že mu je zima, on už nemá nic, a ví, že ti, před kterými utíká, se nebojí zabít ani krásu?

9/11 je opět o strachu. Naděje umřela, vlci byli dávno ochočeni a přichází a člověk neví, co dělat - kéž by šlo přepnout kanál. Nahrávky jsou útržky záznamu radiokomunikace hasičů z 11. září 2001, kdy stíny opustily zdi.

More Website Templates @ Templates.com!